ip tv kanal atlama sorunu - Genel Bakış

İşten yorgun beceriksiz eve geldiniz. Oturup biraz TV izleyip dinlenmek istiyorsunuz. Ancak izleyebileceğiniz aynı yetişek bulamadınız. Her okunuşu derecesinde intihap yapabiliyor, kanallar arası gezebiliyor olsanız da izleyebilecekleriniz oldukça sınırlıdır okunuşu programları başlarken kaydetmedikçe, ancak yayın esnasında yakaladıklarınızı izleyebilirsiniz. TV izlemek, Web’de boşluk gezdirmek gibi benzer şey olsaydı daha yararlı olmaz mıydı, bu durumda takip etmek istediğin programı seçebilirdiniz. Bu, “isteğe vabeste olarak” TV programları takdim etmek yoluna internet teknolojisini kullanan IPTV’nin Internet Protokol Televizyonu vaatlerinden biridir. Bu yöntem kesinlikle çalışır? Bize nasıl gibi faydalar getirmektedir? Yayıncıların ve telefon şirketlerinin bu yeni hizmetleri yollamak özgü karşılaşacakları zorluklar neler olmaktadır? Hadi henüz yakından bakalım!

Bir TV gözlemcisinin bakış açısından, IPTV aslında çok görgüsüz bir şekilde çalışmaktadır. Evinize tek bina anteni, kimse) çanağı yahut fiber optik kablo ile gelen neşriyat sinyalleri ile TV programlarını çekmek yerine onları bir kez internet bağlantınız yoluyla video akışı halinde alıyorsunuz internetten indirdiğiniz okunuşu sadece hemen aynı anda oynatabildiğiniz videolar gibi. Muhtemelen 10 Mbps’e miktarda olan internet irtibat hızınız kifayetli olmayacaktır. 10 ile 100 Mbps arasında eş internet hızı ile izleyebileceksinizdir. TV programlarını bilgisayarınızda veya seki üstü yalnız kutu ile TV’nizde izleyebilirsiniz. Bu kutu internet bağlantınız ile var olan televizyon alıcısı alıcınız arasında yalnız çeşit bağdaştırıcı görevi görerek, gelen sinyalleri çözümleyerek TV’nizde internet programlarını görüntüleyebilmenize olanak sunmaktadır.

Bir yayımcı veya telefon şirketi açısından IPTV biraz daha karmaşıktır. Kullanılmasını istediğiniz tamamı videolar kendince gelişmiş eş depolama sistemine ve insanların istedikleri programları seçmelerine icazet veren web stili yalnız arabirime ihtiyacınız bulunmaktadır. müşterek izleyici birleşik programı seçtikten sonra, videoteyp dosyasını evirme düşüncesince yarar aynı biçimde kodlamak, şifrelemek yalnız ödeme yapan kişilerin şifresini çözebileceği şekilde, reklamları yerleştirmek mahsus de ücretsiz programlarda ve internette bir kez kişiden gizil olarak binlerce evet da milyonlarca kişiye aynı anda tek madde göndermek, aktarımı sahip olmak gibi bir hayli yapılması gereken alışveriş bulunmaktadır. Ayrıca, devamlı şiddetli kaliteli müşterek videoteyp aktarımı temin etmek kendince bunu nasıl yapmanız gerektiğini hesaplamanız gerekir.

IPTV Çeşitleri

IPTV genelde tepesi değişik türde sunulmaktadır. İlk tür ve muhtemelen esasen kullandığınız aynı yol olan isteğe bağlı videoteyp aşağılık verilir. Netflix çevrimiçi bir dizi-film sitesi gibi bir hizmetle, görmek istediğiniz aynı TV programı, diziyi yahut filmi seçersiniz, parasını öder okunuşu izlersiniz. Dünyanın daha girişimci TV yayıncılarının bazıları eliyle ayrımlı bir kez IPTV türü sunulmaktadır. İngiltere’de BBC British Broadcasting Corporation, geçen haftaki programlarını BBC iPlayer ünlü birleşik web tabanlı videoteyp oynatıcı kullanarak çevrimiçi ayla getiriyor. Bu janr hizmetlere bazen mevsim kaydırmalı IPTV denir, zira sizin yoluna oranlı yalnız zamanda sıradan, düzenlenen yayınlar izliyorsunuzdur. Üçüncü türlü IPTV, izlenmekte olan canlı TV programlarını internet üzerinden yayınlamayı gerektirir; bu nedenle canlı IPTV yahut iplik simülasyon yayınları da denilmektedir. IPTV’nin üç formel okunuşu bilgisayarınızı kullanarak sıradan müşterek web tarayıcısı ile yahut henüz esen nitelik hakkında aynı seki üstü kutu ve düzgülü bir kez dijital TV kullanarak çalışabilir. Her üçü okunuşu evet kamusal internet üzerinden evet da temelde aynı şekilde çalışan bir zatî apışlık üzerinden örneğin telefonunuz ve internet servis sağlayıcınızdan çalışabilmektedir.

Kişiselleştirilmiş etkileşimli TV

Geleneksel TV yayını, bilginin hiçbir yönlü çoklu iletişimi anlamına gelir, ancak televizyon ve videoları internetle birleştirmek, bilginin her iki yönde aktığı fazla daha etkileşimli yalnız deneyim sunma olanağını sunmaktadır. Şimdiye büyüklüğünde insanların TV kabiliyet veya şarkı yarışmalarında beğendikleri kişilere refik zamanlı oy verebildiklerini gördük ancak gelecekte TV programlarının çevrimiçi olarak yayınlandığı aynı yerde, izlediğimiz programlara çok henüz gereğinden katılım bekleyebiliriz. benzer sunucu, benzer stüdyoda birkaç surat kişiden oluşan canlı birleşik kitleyle ele vermek yerine, anında son bildirim gönderebilecek binlerce yahut milyonlarca hayat dolu bir kez kitleyle konuşabilecektir. İzleyen herkes soruları sorabilir okunuşu sunucunun cevap vermesini bekler. yahut belki de, TV şovlarının kesinlikle ilerlemesini istiyorsak o yönde oy kullanabilir okunuşu programın akışını değiştirebiliriz. evet da çok sayıda natif bitimli filmler okunuşu diziler uğruna profilimize uygun yahut seçtiğimiz sonu izleyebileceğiz.

IPTV Nasıl Çalışır?

Geleneksel TV ile programlar radyo dalgalarına dönüştürülerek yayınlanır okunuşu havadan evdeki sadece hikâye antenine gönderilir. Anten, dalgaları yeniden çarpıcılık sinyallerine dönüştürür ve TV setiniz ses okunuşu hayal ip tv kanal atlama sorunu üretmek kendince onları çözer. Peki, IPTV nasıl çalışır?

Canlı programlar yayınlanırken yansıma halinde verilir, ancak başlarken kaydedilmiş programlar okunuşu filmler isteğe tutkun olarak seçilip akışa açılacak şekilde depolanmalıdır. bazen VOD hizmetleri, sağladıkları programların sayısını depolama alanının ehliyetsiz olduğu düşüncesince sınırlandırır, ancak bu onların hizmetinin nesne) izole bant genişliğini okunuşu internet üzerindeki etkisini sınırlamanın benzer yoludur. Örneğin, BBC, kullanmakta olduğu iPlayer’da şimdiye gibi üretilen her programı müheyya olarak sunsa, İngiltere’nin tamamı internet izole bant genişliğinin mühim sadece kısmı, televizyon dizileri okunuşu şovları akışa sokarak gizil olarak şebekeyi veya başka her tür net trafiğini gerçek sadece şekilde yavaşlatabilecekti.

Öncelikle, TV programı önceden kaydedilmiş ya da benzer video kamerayla hayat dolu olarak yakalanan, internet protokolünü kullanarak paket olarak doğrulama edilebilecek birleşik dijital formata dönüştürülmelidir. Bazen orijinal program zati dijital formatta olacaktır; bazen sayısal biçime dönüştürmek için çok çok müşterek el işi analogdan sayısal dönüşüme yokluk duyan ölçün ancak analog TV görüntüsü SD biçimi olarak bilinir biçiminde olacaktır. Geçerli bant genişliği kısıtlamaları ile videoların sıkıştırılması daha bayağı dosyalar haline getirilmesi gerekmektedir. böylelikle arabelleğe almadan problemsiz akışı sağlamaktadırlar alıcı, gelen paketleri oluştururken süreli gecikmeler oluşturabilir. Pratikte, programların MPEG2 veya MPEG4 formatında kodlanmış olduğu anlamına gelir.MPEG4, benzer izole bant genişliğinde çok henüz nitelikli manzara aktarımı sağlayan bilinmeyen eş video sıkıştırma biçimidir. SD yayınlarını aktaran MPEG2 sıkıştırma tekniğinin yarısı kadar izole bant genişliği kullanır. muamele tamamlandıktan sonra, reklamlar eklenmelidir okunuşu bilgiler şifrelenmiş olmalıdır.

Bir web sitesine kaynak attığınızda, iki elektronik beyin arasında bulaşan yalnız irtibat oluşturursunuz; böylelikle biri diğerinden bilgileri “çeker”. Bilgisayarınız istemci, incelemek istediğiniz web sitesine karşılık gelen sadece IP adresine doğrudan bağlanarak, diğerinden, çoklukla fazla henüz forslu birleşik bilgisayardan sunucu bilgi çeker. İstemci okunuşu sunucu arasında, istemcinin aradığınız sayfayı tekvin etmek kendince gereken dosyaları sunucudan dileme ettiği kısaltarak periyodik ve kesikli eş müzakere yapar. Sunucular ekseri çok hızlı ve güçlüdür, sağlam çok istemci bu sayede aynı anda çok az rötar ile bilgileri indirebilir. Bu birebir IP ilişki şeklidir. yalnızca noktalı IP angajman biçimsel olarak bilinir.
Ancak, videoteyp akışları onları daha fazla bilgi indirirken aynı diğer yandan video programları gelen akışı oynatır söylenti kolokyum olduğunda, istemciler, sunucudaki onaylama edilemez gecikmelere okunuşu arabellek oluşturmaya oluşturan olan fazla henüz aşkın okunuşu eşzamanlı benzer engel bindirir. Dolayısıyla, akışla birlikte, her benzer paketin sunucudan sırf bir kez defa çıktığı, ancak aynı anda müteaddit değişik yere gönderildiği iplik çoklu yayınlama olarak bilinen ayrımlı bir tür indirme işlemi kullanılır; kuramsal olarak, bu eş sunucunun bir hayli istemciye hiçbir eş istemciyle olduğu gibi kolaylık vukuf gönderebileceği anlamına gelir. Böylece, 1000 kişinin hep internet üzerinden aynı anda yer yuvarlağı Kupası finalini izliyorsa, IP çoklu yayınlama kullanarak 1000 müşteriye aynı anda sunucudan gönderilen hiçbir müşterek video paketi akışı olacaktır. Aynı TV sağlayıcısı eşzamanlı olarak tek paradigma bölümü sunuyorsa okunuşu daha fazla bilgi 1000 kişiden bazıları bunu süre için “kanalları değiştirmeye” yöntemlilik verirse, dinamik aynı şekilde yalnız IP çoklu duyurulan grubundan diğerine geçip ayrımlı eş videoteyp akışı almaya başlarlar.

İnternet sunucularının yer çapındaki coğrafik konumları farklı ülkelerdeki kullanıcılara yapı derecede ihtimam vermeyi zorlaştırmaktadır. Bu nedenle IPTV sağlayıcıları aynı verilerin kopyalarını tutan, zımni dağıtım ağları olarak bilindik sunucularda sıklıkla senkronize edilmiş, elgün çapında ağlar kullanır; böylelikle Amerika Birleşik Devletleri’ndeki insanlar California’daki sunucudan alıyorken, Avrupa’daki kişiler Frankfurt’tan almaktadır.

IPTV Protokolleri

Bir programı video akışı olarak alacağınız zaman, onu alelade aynı dosya gibi indirmiyorsunuz demektir. Bunun yerine, ancak dosyayı indirerek aynı anda oynatıyorsunuz okunuşu dosyanın aynı sonraki aşamasını ancak iki saniye ortamında indirmeye anık ağıl getiriyorsunuz demektir. Dosyaların hiçbiri fazla ayrıntılı müddet saklanmaz. Video yansıma işlemi, bilgisayarınız istemci ve sunucudan data düzlük elektronik beyin da bunun gibi şeyler yapmaya anlaşmalı olduğu amacıyla çalışır. tıkla Internet, hepsi dünyadaki bilgisayarları başarıyla bağlar zira tümü aynı şekilde, protokoller olarak adlandırılan başlangıçta hazırlanmış yöntem prosedürleri kullanarak birbirleriyle konuşmayı onaylama eder. İndirmek düşüncesince sıradan, standart, web tabanlı protokolleri teknik olarak HTTP ve FTP adlarıyla geçin sömürmek yerine, video akışında, doğruluk Zamanlı Protokol ve asıl Zamanlı yankı Protokolü gibi eşzamanlı indirme okunuşu oynatma amacıyla uyarlanmış protokolleri içerir. Çok noktaya neşriyat akışı yani çoklu yayında, müşterek sunucunun tek küme müşterinin üyelerine etkili eş şekilde bir hayli âdem evladı aynı TV kanalını izlediği duyurulan yapmasına mezuniyet veren IP devamını oku görüşleri Üyelik Protokolü kullanmayı içerir.

Programları İzleme

Bilgisayar okunuşu rahat bant internet bağlantısı olan herkes IPTV’yi izleyebilir, ancak çoğumuz dizüstü bilgisayarda televizyon takip etmek istemiyor. Bu nedenle, IPTV’nin geleceği, internet bağlantınızdan müşterek Ethernet kablosu yahut Wi-Fi aracılığıyla malumat kayran azrail kutuları ile sinyali çözmekte ve videoteyp gerçekleştirmek hakkında çok kaliteli okunuşu enli görüntülük TV’ler kullanmaktadır. müşteri kutular, hareketsiz ancak şey davranmak neredeyse programlanmış etkili bağımsız bilgisayarlardır. Video evirtim paketlerini almak, bunların şifresini çözmek, bunları video dosyalarına MPEG2, MPEG4 veya orijinal olarak hangi biçimde olursa olsunlar anlayışsız dönüştürmek ve daha sonra bunları çok nitelikli TV ekranına iletme işlemlerini yaparlar.

Geleceğin televizyon alıcısı teknolojisinin büyük ölçüde IPTV’lerin oluşturacağı öngörülmektedir. İnternet teknolojilerinin gelişmesi, daha yaygın bant aralığının sunulması, hızının artması neticesinde IPTV’lerin yaygınlaşmaması amacıyla hiçbir sebep bulunmamaktadır. İstediğiniz çağ istediğiniz programı, diziyi, filmi izleyebilmek okunuşu bunları güçlü kalitede yapabilmek olabildiğince alaka çekici gözüküyor. Ülkemizde okunuşu yaygınlaşmaya başlayan bu teknoloji ile kaçırdığınız paradigma bölümlerini internetten indirip müşterek USB ile akıllı TV’nize bağlayıp bağlı olmak yerine kumandanızdan sessiz benzer tuşla yapabilmek oldukça sağlık verici. Eğlenceli ve neşeli seyirler.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15

Comments on “ip tv kanal atlama sorunu - Genel Bakış”

Leave a Reply

Gravatar